Aktivity a výlety v okolí

Běžecké lyžování

Nástup na tratě přímo u hotelu!

Perfektní úprava, velké množství tras, rozhledy do kraje a vysoká nadmořská výška, to je kombinace, díky níž Benecko nabízí jedny z nejlepších podmínek pro běžecké lyžování v České republice.

Systém několika vzájemně propojených okruhů různých délek a obtížností v nadmořské výšce přes 900 m umožňuje každodenní zábavu i trénink. Tratě mají dostatečnou šířku a parametry jak pro klasiku, tak pro bruslení.
Zároveň jsou tratě napojeny na další trasy na Žalý, do Vrchlabí, přes Rovinka na Mísečky a dále na hřebeny Krkonoš (napojení na Krkonošskou běžeckou magistrálu). Celkem je tak v zimě k dispozici přes 100 km upravovaných tras.

Sjezdové lyžování

Skiareál Benecko nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi. Najdete u nás rozmanité prosluněné svahy nejen pro začátečníky a mírně pokročilé, slalomový svah pro sportovně laděné lyžaře, dva snowparky, dětský skipark a Family arénu. S Vašimi nejmenšími členy rodiny u nás můžete i sáňkovat a bobovat. Prostě, Vašim aktivitám se meze nekladou!

Máme pro Vás čtyřsedačkovou lanovku, 12 vleků, 2 dětské pásy a 2 snowtubingové dráhy. Samozřejmostí je umělé zasněžování a každodenní večerní lyžování (Provoz lanovky a vleků).

Sáňkování

Užijte si originální zábavu, zážitek pro lyžaře i nelyžaře. Na Benecku najdete nespočet míst, kde se nejen Vaše děti vyřádí na sáňkách či bobech. Tipem jsou více než kilometrové sjezdy od rozhledny na Žalém k hotelu Žalý.

Půjčit si můžete sáňky u nás na hotelu nebo mějte vlastní a vydejte se s nimi na procházku k rozhledně Žalý. Zde se můžete podívat na rozhlednu, případně se občerstvit v restauraci Horská bouda Žalý, a poté sjet zpět k hotelu, nebo po červené turistické cestě směrem ke Zlaté Vyhlídce..

Snowtubing

Velmi oblíbená a zábavná adrenalinová atrakce pro velké i malé, staré i mladé. Zkrátka vyřádíte se všichni. Vlek/pás vás vyveze na kopec a dolů pofrčíte uměle upraveným sněhovým tobogánem na speciálních duších.

Snowtubing Park – Family aréna

KDE: U centrálního parkoviště na Benecku

Snowtubing ve Family aréně je pouze na bodové jízdné.
Provozní doba Snowtubing parku: každý den od od 9:00 do 18:00, v jiný čas jen na objednání na tel.čísle +420 602 294 201

Snowtubing Jerie

KDE: U hotelu Kubát, nad konečnou lanovky Kejnos a vleku HSK. Snowtubing Jerie akceptuje všechny druhy skipasů. Kontakt na provozovatele: +420 736 155 137

Lufťákova stezka

Už jste slyšeli o převratném luftování na Benecku? Ne? Vy nevíte, kdo je lufťák? Přeci ten, kdo si doslova na vlastní plíce užívá svěží vzduch na Benecku, a bystří si tak své smysly. Totiž okysličený mozek lépe myslí! V dnešním světe plném televizí, počítačů, smogu z aut je těžké relaxovat a protáhnout se na čerstvém vzduchu. U nás můžete vzduch doslova nasávat, co vám budou nozdry stačit. O spojení kvalitního vzduchu a zábavy se můžete přesvědčit na přes 2 km dlouhé lufťákově stezce, na které na vás čekají zajímavé zastávky. Máte rádi hádanky? Pohyb je váš kamarád? Nemusíte být olympionik ani Einstein, naši stezku zvládnou projít všichni, kteří se rádi baví.

Na trase na Vás čekají zastávky „mapa, lufťákova flotila, drž partu, bylo nás pět, koule v háji, lufťák hledá SuperStar, Jeden nestačí, Drevokocůr“.

A až to všechno projdete, skočte si do jednoho ze čtyř výdejních míst pro certifikát a samolepku s lufťákem. Výdejními místy jsou: hotel Skalka, infocentrum Benecko, hotel Alfonska a Star Hotels. Stačí jen zodpovědět kvízovou otázku a můžete si hned odnést diplom (certifikát), díky kterému z vás bude diplomovaný lufťák.

Dětské zoo hřiště

Na dětském ZOO hřišti se děti setkají se zvířaty jako je kur domácí, zakrslí králíci, holanské zakrslé kozičky, Gottingenská zakrslá prasátka, oslík a nebo třeba bordeauská doga. Na hřišti jsou rovněž “prolejzačky“ a různé další atrakce. Zvířátka se mohou krmit pamlsky z automatu.

In-line stezka

Pohodová in-line stezka lesem, kterou zvládnou všichni od začátečníků, až po zkušené bruslaře. Na cestě z centra Benecka rozproudíte krev, nadýcháte se čerstvého vzduchu a projedete se v nádherné krkonošské přírodě. Cestou na Vás čeká občerstvení Rovinka, kde si můžete odpočinout a dát si něco dobrého na zub.